A Nap a Földtől körülbelül 150 millió kilométer távolságra van, ami fénysebességgel haladva 8 perc 20 másodperc (8,3 fényperc). Ez nem épp kőhajításnyi táv, és a körülmények sem túl barátságosak: a legkisebb hiba is végzetes lehet. Ezért készülnek most feszült izgalommal a karácsonyra a NASA űrszondája, a Parker Solar Probe projektjének tudósai. Az eszköz ugyanis – ha minden a tervek szerint halad – december 24-én, magyar idő szerint 12 óra 53 perckor közelíti majd meg minden eddiginél jobban a Napot.
Nagyjából 6,1 millió kilométeres távolságról van szó, és ezzel 22. alkalommal kerüli meg majd a Napot, és az utolsó három megközelítése közül ez lesz az első. A küldetés még 2018-ban indult, a tét pedig nagy, most a tudományos műszerekkel lehetőség nyílik az alapos vizsgálatra, amiből aranyat érő adatokat nyerhetnek a szakértők.
Részeltek derülhetnek ki a Nap pontos működéséről, valamint a történetéről is. Ez különösen fontos most, amikor a napciklus épp a csúcson van, és hatalmas robbanások lökik az anyagát a világűrbe. Az Engadget cikke szerint a napszonda 692 000 km/órás sebességgel zúg majd el a Nap mellett, az pedig csupán december 27-én derül majd ki, hogy rendben sikerült-e a küldetés.