Napról napra egyre több elektromos kütyü kell az emberiségnek, melyeket üzemeltetni is kell, így az akkumulátorigény is egyre nagyobb. Utóbbi elsődleges forrása a lítium, ez kerül az okosórától az autóig szinte mindenbe. Bányászata nem túl fenntartható dolog, ráadásul az előrejelzéseket elnézve inkább az látszik, hogy nincs is belőle annyi a Földön, mint amennyire szükség lenne belőle akkumulátorgyártáshoz.
Egy szingapúri startup, a Flint viszont egészen másképp gondolkodik az akkumulátorokról. A CES kiállításon Las Vegasban a nagyközönség is láthatta papír alapú akkumulátorukat, melyről azt állítják, hogy a világ legfenntarthatóbb telepe. Egyfelől élettartama hasonló a hagyományos lítiumion-akksikéhoz, de közben könnyebb, olcsóbb, és ugyanúgy használható a mindennapokban, akár pénzérményi méretben is.
A működését illetően annyi ismert, hogy valamilyen víz-, illetve hidrogélalapú, “forradalmi” rendszerrel van dolgunk, ahol papír, vagyis a cellulóz található az anód és a katód között. Amennyiben a telepet már nem használják tovább, hat hét alatt nyom és káros anyagok eregetése nélkül lebomlik.
Projektjüket a bemutatást követően is tovább fogják fejleszteni, ehhez már kaptak is egy kétmillió dolláros (800 millió forintos) befektetést.