A gyárakban dolgozó robotkarok képesek elképesztően precíz mozdulatokra, nem véletlenül bízzák ezekre a legtöbb hegesztési, fényezési feladatot. Messze állnak az emberi végtagoktól, bár ezen a téren is gőzerővel folyik a fejlesztés.
A Clone Robotics által épített szintetikus kar például már szinte teljes mozgástartományban képes utánozni az emberi végtag működését. Súlyt emel, szempillantás alatt nyitja, zárja ujjait, működésének alapjait pedig a mesterséges, pneumatikus izom adja.
A legújabb verziók a McKibben-féle mesterséges izomra épülnek, ami a legpontosabban modellezi az emberi izom rostszerkezetét. Felületesen fogalmazva egy külső, fonatolt borítással ellátott csőrendszerről van szó, ami alapötletként évtizedek óta elérhető. A pneumatikus vagy hidraulikus pumpák ezekben a csövekben a nyomásváltozással érik el az adott szakasz összehúzódását vagy kiengedését.
A tervek szerint ez a robotkar messze olcsóbb lesz a konkurenciánál, 2800 dollárért, vagyis nagyjából egymillió forintért fogja piacra dobni a Clone Robotics valamikor a közeljövőben.