A Luxemburgi Egyetem munkatársai a közelmúltban rávilágítottak arra, hogy a korábbi kutatások, amelyek azt vizsgálták, milyen összefüggés van a “véres” videojátékok és a való életbeli agresszivitás között, nem voltak elég alaposak.
Az egyetem a friss kísérletet 54 felnőtt férfi részvételével folytatta le, akik 25 percet játszhattak az Uncharted 4: A Thief’s End lövöldözős-verekedős, illetve nyugodtabb szakaszaira fókuszáló részeivel. Az alanyoktól játék előtt és után is nyálmintát vettek, hogy megvizsgálják a kortizol-, illetve tesztoszteronszintet. Többek között ezekből következtettek az általuk átélt agresszió szintjére. A kísérletben résztvevőkkel különböző teszteket és kérdőíveket is elvégeztettek, hogy kiderüljön, mennyire hajlamosak az agresszív viselkedésre.
A kutatás eredménye meglepően alakult:
Az eredmény ígéretes ugyan, de egyelőre reprezentatívnak nem tekinthető, ahhoz nem volt elegendő kísérleti alany. Arra a kérdésre, hogy miért nem vontak be nőket a kísérletbe, a kutatós vezetője azt válaszolta, hogy a vizsgálat eredményét befolyásolhatta volna a szebbik nem tagjainak menstruációs ciklusa, valamint hormonkészítmények, például fogamzásgátlók szedése. De megígérte, hogy ez csak a kezdet, a jövőben nőkre is kiterjesztik a kutatást, hogy teljesebb képet kapjunk a videójátékok hatásairól.