Life Kovács Miklós 2025. 01. 09.

Éjjel pornó, nappal szentkép is lehet a digitális varázsposzter

Digitális képkeretek eddig is voltak, de valahogy nem hozták az igazi hangulatot, az InkPoster viszont áttörést ígér ezen a területen.

A digitális képkeretek nem terjedtek el, aminek vélhetően érzelmi oka van. Egyszerűen nem hozzák azt a hatást, amit a jó öreg poszter, valamint macerás az állandó áramforrással, töltéssel babrálni.

A CES (Consumer Electronics Show), azaz a világ legjelentősebb elektronikai kiállításának idei kiadásán azonban akadt egy olyan kütyü, ami változást hozhat. Az E Ink, a PocketBook, valamint a Sharp együttműködése, az InkPoster új szintre emeli a digitális dekoráció világát. A termék nem csupán egy egyszerű digitális képkeret: ez az eszköz színes elektronikuspapír-kijelzőjén jelenít meg műalkotásokat vagy személyes fotókat, méghozzá minimális energiafelhasználással. 

Végre azt tudja, mint egy papírlap

Mivel e-papírról van szó, nincs háttérvilágítás és képfrissítés, mint a normál LCD-s, LED-es kijelzőknél: a hatás teljesen papírszerű.

A PocketBook azt állítja, hogy az InkPoster „az igazi nyomtatott-papír élményt kínálja élénk színekkel és részletgazdag, világos képekkel”. Mivel az InkPoster nem tartalmaz LCD-panelt, nincs háttérvilágítása sem – ennek köszönhetően nincs kékfény-kibocsátás.

Éjjel pornó, nappal szentkép is lehet a digitális varázsposzter

Érdekes módon a PocketBook azt is kiemeli, hogy az InkPoster egyáltalán nem fogyaszt energiát, amikor egy statikus képet jelenít meg, és csak akkor igényel áramot, amikor a megjelenített képet lecserélik. Továbbá a a rivális, LCD-alapú megoldásokkal ellentétben ez a termék a cég szerint hőt sem bocsát ki működés közben.

Tehát megtehetjük, hogy vendégünk természetének megfelelően váltogatjuk a dekorációt. Ha távoli, konzervatív rokonok érkeznek, akkor felkerülhet egy klasszikus csendélet, az éjjeli bulira viszont bekapcsolhatók a legszabadosabb alkotások. 

Éjjel pornó, nappal szentkép is lehet a digitális varázsposzter

Csúcstechnika 

A kijelző hat színt – piros, kék, sárga, fehér, zöld és fekete – használ, hogy közel 60 000 színt jelenítsen meg, a képeket pedig wifi-, vagy Bluetooth-kapcsolattal lehet váltani. A csúcstechnikát viszont nem kínálják olcsón, az InkPoster árából már vehetünk pár igényesebb plakátot vagy akár valódi festményt is. Három mérete a következő paraméterekkel lesz elérhető:

  • 13,3 hüvelykes verzió: Kiváló választás kisebb helyekre vagy személyes képek megjelenítésére. A 1200 x 1600 pixeles felbontás tiszta és éles képeket biztosít, miközben a 14 000 mAh-s akkumulátorral évente mindössze egyszer kell tölteni. Az ára átváltva nagyjából 218 000 forint.
  • 28,5 hüvelykes modell: A középső verzió azoknak szól, akik nagyobb felületre vágynak, de nem akarják feláldozni a részletességet. A 2160 x 3060 pixeles felbontás és a Sharp IGZO technológia gyors képernyőfrissítéseket biztosít. Az ára 875 000 forint körül alakul.
  • 31,5 hüvelykes óriás: Azok számára, akik igazán nagy méretű kijelzőt szeretnének otthonra vagy az irodába, ez a modell a tökéletes választás. Bár a 2560 x 1440 pixeles felbontás kisebb képpontsűrűséget jelent, a 20 000 mAh-s akkumulátorral ára alacsonyabb, 620 000 forint körül mozog.

Igazi trükkös fali dísz, ami tényleg akkor lehet érdekes, ha technikára fogékony vendégeket akarunk lenyűgözni, minden másra pedig ott van a jó öreg, nulla energiát fogyasztó, papírra nyomott plakát.

Forrás: Techradar.com
Kép(ek) forrása: PocketBook