
Napjainkra népszerűvé vált a ChatGPT használata. Nem csak mezei felhasználók, de nagy világvállalatok is igénybe veszi az OpenAI mesterséges intelligenciájának tudását, így a fejlesztőkön is egyre nagyobb a felelősség, hogy sikertermékük a továbbiakban is az eddigi, vagy még jobb szinten nyújtson válaszokat.
A programok mögött azonban a végén még mindig egy ember áll, így az emberi tényező, a hibák előfordulása elkerülhetetlen. Az OpenAI mellett lelkes “mezítlábas” informatikusok is dolgoznak a hibák elhárításán, igaz, ők nem munkabérért teszik ezt, hanem amolyan digitális fejvadászként.
Pénzt ugyanis csak akkor látnak, ha valóban hibát találnak egy rendszerben. A fejvadászok eddig 20 ezer dollárt (7,4 millió forintot) kaptak a nagy fajsúlyú hibák feltárásáért, azonban az OpenAI a napokban emelte a tétet.
Az ötszörös szintlépés magával hozhatja azt, hogy a hibavadászok inkább a ChatGPT kódjait túrják, melyben azért még mindig lehetnek hibák, mivel egy relatíve új dologról van szó. Pénzügyileg egyébként a Google fizet a legjobban, ott a Chrome böngészőben talált hibákat akár 250 ezer dollárral (93,3 millió forint) is jutalmazhatják, bár talán az esély is jóval kisebb arra, hogy valaki belefusson valamibe.