
A számítógépek ugyan már az 1980-as években elkezdtek beszivárogni a háztartásokba, de szélesebb körű elterjedésük az 1990-es évekre tehető. Az informatika ekkor lépett igazán arra a szintre, amikor az a mezei felhasználók számára is vonzóvá vált: különféle sötét képernyők és kódsorok írogatása helyett elterjedt a grafikus kezelőfelület, az ikonok rendszere, nagyjából annak az alapja, ami máig meghatározza a számítógépek, de a mobilok világát is.
A gépek hódítását nagyban segítette a Microsoft, amikor 1995 augusztusában kihozta a Windows 95 operációs rendszert. Ez volt az egyik első igazán szépre hangolt ilyen operációs rendszer, mely mindenben igyekezett emberközeli maradni.
Ennek kiteljesedéseképp a vizuális megjelenés mellett a hangokra is komoly figyelmet fordítottak. A Microsoft Brian Eno zenész-producert kérte fel arra, hogy komponáljon hangokat a Windows 95-höz. Az együttműködés termékeny volt, 84 hangminta született, köztük a bekapcsolási hang is.
Ez a rövidke dallam eredetileg még rövidebb lett volna, ám hallva az eredményeket, a Microsoft úgy döntött, legyen inkább a hosszabb verzió. Úgy érezték, talán ez fejezheti ki leginkább a fejlesztők érzéseit, mely bekapcsoláskor az üdvözlés, valamint az új rendszer megérkeztével a fejlődés volt.
A hangot most az amerikai Kongresszusi Könyvtár beválogatta a National Recording Registry nevű gyűjteménybe. Ezt 2003. január 27-én hozták létre, és ide olyan hanganyagok kerülnek be, melyek kulturálisan, történelmileg vagy esztétikailag jelentősek az Egyesült Államok számára.
A listára idén olyan hanganyagok kerültek még fel, mint Celine Dion My Heart Will Go Onja, Amy Winehouse Back to Black albuma, vagy épp a Minecraft videojáték háttérzenéinek albuma.