Az európai lovagságnak lazán megfeleltethető szamurájok a 12. és 19. század között Japán történetének, társadalmának igen fontos osztályát adták, páncélos-fegyveres nemesekként a különböző földes- és tartományurak szolgálatában tevékenykedtek, katonáskodtak.
Közös jellemzőjük volt a harcosok íratlan szabályrendszere, becsületkódexe, a busidó követése, hagyományos fegyverzetüket a két kard (katana és vakizasi, együttesen daisó), valamint a – sokszor igen díszes – összefűzött, lakkozott bőr- vagy fémlemezekből álló rétegzett páncél, a joroi, később a fejlettebb, nagyobb lemezekből álló, kevesebb zsinórzatot igénylő tószei guszoku, valamint a nyakat szintén összefűzött lemezekkel védő, a homloknál gyakran címerrel (maedate) díszített kabuto sisak adta.
Ezek ihlették a Casio „strapabíró” óráit kínáló, 2023-ban 40 éves jubileumát ünneplő almárkája, a G-Shock egyik jubileumi modelljét, a MRG-B2000SG-1A-t.
Az ünnepi óra alapvetően mindent tud, amit egy hasonszőrű hétköznapibb G-Shock (ütés-, por- és 200 méteres vízállóság, bluetooth-os okostelefon-kapcsolat, napelemes töltés, világidő, stopper, időzítő, rádióhullámos pontosítás), ám egészen exkluzív csomagolásban kínálja ezeket.
A G-Shock egy neves páncélkészítő mestert kért fel, hogy alkosson meg egy „vad tigrises” kabutót (Sugeki-Maru: Gai), amelyből aztán a cég dizájnerei merítettek inspirációt. A különleges, a tisztaságot hangsúlyozó fehér árnyalatot (íto adasí), valamint a sisak zsinórozására rímelő mintát kapott, puha gumiszíj egy nagyon ellenálló és könnyű, ráadásul rendkívül esztétikus, kristályosított titánból készült tokhoz kapcsolódik.
A tok oldalán egy aprócska plakett jelzi, hogy a G-Shock 40. születésnapját ünneplő óráról van szó, de a fő attrakció talán a lünetta – a számlapot körbefogó gyűrű –, melyet egy másik mester, Maszao Kobajasi szabad kézzel lát el mintákkal, a kalapált-vésett „narancshéjtextúrán” kívül egyesével vési mind a 700 példányba a már említett tigrist.
A limitált kiadású óra a G-Shock high-end modelljeit gyűjtő MR-G szériájába tartozik, árazása is ennek megfelelő, sőt: a 700 példány egy-egy darabjáért svájci luxusórákéval összemérhető 3,5 millió forintnak megfelelő összeget kérnek. Hiába bírnák, ezek az órákat minden bizonnyal sosem viszik majd vízbe, sárba, sosem verik majd sziklákhoz, igazi gyűjtői darabok.