Style Fehér Patrik 2024. 06. 03.

Remek befektetésnek bizonyult az önbefűzős cipő

Ha szerencsés volt az ember, pár éve fillérekért juthatott hozzá a Vissza a jövőbe önbefűzős cipőjéhez, mely mostanság ritka, keresett divatcikknek mondható.

A Vissza a jövőbe-trilógia számos olyan dolgot adott a világnak, amiért rajongani lehetett, legyen az létező vagy nem létező dolog. Az autóbolond nézők rácuppantak a DeLoreanre, valóban megjelentek az okosotthon-rendszerek és a 3D-mozizás, igaz, a légdeszkára még várni kell.

A sort az önbefűző cipővel folytathatjuk, melyet a Nike egyébként piacra is dobott. 2011-ben 1500 pár Nike Mag jelent meg az eBayen, melyek bevételéből a Parkinson-kórral küzdő Michael J. Fox alapítványát támogatták. Önbefűző funkciót nem kapott, de világított, újratölthető akkumulátor volt benne, és vitték, mint a cukrot.

Nem csoda, hogy 2016-ban a Nike újra kiadta a Maget, de ekkor már csak 89 példányban. Ebben viszont már benne volt az önbefűző technológia, így rendkívül vágyott termékké vált. A Nike épp ezért úgy döntött, nem hagyományos módon keres gazdát a lábbelijeinek: az érdeklődők 10 dolláros darabáron vásárolhattak sorsjegyeket, így a véletlen döntötte el a cipők sorsát.

Kép: RM Sotheby's

Kép: RM Sotheby’s

Kép: RM Sotheby's

Kép: RM Sotheby’s

Kép: RM Sotheby's

Kép: RM Sotheby’s

Az önbefűzős cipők gazdára találtak, a többség – ahogy az lenni szokott az ilyen ritkaságoknál – pedig féltve őrizte kincsét. Néhanapján azonban előkerülnek az ilyen gyöngyszemek, ez történt most Kanadában is. Az RM Sotheby’s torontói árverésén a 89 párból egyre most licitálhattak a tehetős sneakerheadek, a lábbeli pedig végül 66 ezer dollárért (23,7 millió forintért) kelt el. Nem rossz ez egy cipőtől, amit pár ezer forintnak megfelelő összegért kaphatott meg eredeti tulajdonosa.

Kép(ek) forrása: Nyitókép: Bennett Raglin/BET/Getty Images for BET