Két hónapja a Titanic ismét a figyelem középpontjába került az OceanGate nevű cég tengeralattjárójának összeroppanása után, mely az 1912 áprilisában elsüllyedt hajó roncsaihoz tartott. A tragédiát követően egy újabb vállalat, az RMS Titanic Inc. (RMST) bejelentette, hogy a történtek ellenére 2024 májusában ők elindulnának expedíciójukra.
Akár készen állnak az útra, akár nem, az biztos, hogy az indulás előtt lesz még küzdelmük,
A hivatalos szervek egy nemzetközi egyezményre mutogatnak, melyben a Titanic roncsát egyfajta szent sírhellyé nyilvánították, és az amerikai kormány mellé beálltak a britek is.
A cég kezében is van azonban egy ütőkártya: még évekkel ezelőtt jogokat szereztek arra, hogy kiállítsanak tárgyakat, melyet a fedélzetről és a hajóroncs környékéről mentettek ki és hoztak fel. Közelgő utazásuk célja is ez lenne, nem feltétlenül a turizmus: egy távirányítású járművet juttatnának a hajó belsejébe ott, ahol az kettétört, és felhoznák a Titanic rádióját. Ezen keresztül üzent a legénység, amikor a hajó süllyedni kezdett, és gyakorlatilag ennek köszönheti számos túlélő is a menekülést.
Az RMST már korábban is szembekerült az amerikai kormánnyal, a rádió felhozatalára ugyanis 2020 májusában kapták meg az eredeti engedélyt egy bírótól. Ezt akkor megtámadta a kormány, az ügy azonban nem lett lezárva. A cég akkor végül a koronavírus-járvány miatt nem indult el expedíciójára, ezt halasztották el a jövő évi időpontra. Hogy a jogi hercehurcából ki kerül ki győztesen, még kérdéses.