A karok tartása tér el leginkább, mintha megelevenedtek volna a tükörképek. Photoshop? Hiba a Mátrixban? Nem, ez csak egy számítási hiba a fotózásban, ami a technológia miatt könnyen előfordulhat.
A jelenség mögött a modern okostelefonos fényképezőgépek működése áll. Amikor megnyomjuk a fényképezőgép gombját, számítási műveletek milliárdjai történnek egy pillanat alatt – az eredmény pedig egy fénykép, amelyet az interneten közzétehetünk, remélve, hogy kap néhány lájkot. Vannak üzemmódok, amelyekben több egymás után piszok gyorsan lőtt sorozatfotóból állítja össze a képet a gép. A nő mozgott a fotó készítésének pillanatában, az algoritmus pedig több képből illesztette össze a fotót. A végeredmény? Ezen képen látható:
Az okostelefonok szoftverei mindig egyszerre több képet csinálnak, tetszés szerint kombinálnak, és beállítják a kontrasztot, a telítettséget, a részletességet, elmossák a hátteret. Az esetek túlnyomó többségében ez nem jelent problémát, egyszer-egyszer azonban a szoftverek is hibáznak.
Ezt a jelenséget bárki leutánozhatja egy iPhone és néhány tükör segítségével. Ami azt illeti, van egy TikTok-trend, amelyben az emberek pontosan ezt teszik, és mindenféle bolondos fotókat és videókat készítenek, kihasználva az algoritmus botladozását a tükörképek és a valódi emberek szétválasztásában.