Amennyire gyönyörűek az alpesi falvak télen és nyáron, annyira zord lehet ott az élet, például a nehéz megközelítés miatt. Jó példája ennek a svájci Mulegns, ahol a 19. század közepe óta szinte teljesen elfogyott a lakosság. Manapság csak 16 ember él a többségében kiürült, elhagyatott házak között, hamarosan azonban fordulhat a kocka.
A 30 méter magas fehér torony egy kulturális tér lesz, mely ellenáll az időjárás viszontagságainak, és a tervek szerint júniusban nyitja meg kapuit. Ez nem csupán Mulegns, hanem a Julier-hágó életében is fontos esemény lesz, mely elvesztette az idők során jelentőségét. Egykor fontos tranzitútvonalnak számított Európa északi és déli része között, most azonban a Tor Alva névre hallgató projekt lesz a legjelentősebb a környék életében.
Az épület különlegessége a magasságon kívül az is, hogy a 3D-nyomtatott betonszerkezet betonacélt is tartalmazni fog, ami a megfelelő magasság eléréséhez kell. Ez technológiai áttörést jelent, korábban eddig ilyesmire nem voltak képesek az ezzel a módszerrel készülő épületeknél. Az ötszintes kész szerkezet egyébként 32 előre nyomtatott elemből áll majd össze.
Az “építkezés” már el is kezdődött februárban, nyolc elemen már dolgoznak a nyomtatók. Kell is az idő, ugyanis csak a nyomtatás 900 órát, azaz több mint öt hetet vesz igénybe.