Fémpénzek ezreivel teli agyagedényre bukkantak régészek az indiai Telangána állam egyik buddhista szenthelye alatt. A helyi hírportálok beszámolója szerint a 15 centiméter magas agyagedényre 60 centivel a föld alatt bukkantak.
A durván 1700 éves érmék egyik oldalára elefánt mintát nyomtak, a másikra pedig valamilyen spirituális szimbólumot.
A szakértők szerint abban az időben, amikor a pénzeket verték az Iksvaku dinasztia uralkodott India azon részén, ahol a rábukkantak az agyagedényre. A kutatók arról nem beszéltek, hogy ki és miért rejthette ezt a sok pénzt az edénybe, valószínűleg erre még nem jöttek rá.
A régészek az edényen kívül számos kerámiát, üvegből és kőből készült gyöngyöket, mészkőből faragott szobrokat is találtak a környék ásatásain.
Nem is olyan rég egy svédországi szigeten egy 17. századi templom fűtésrendszerének korszerűsítése közben mintegy 170 ezüstpénz került elő, amelyek feltehetőleg 1150 és 1180 közé tehetők. Ezen ásatások alkalmával a kutatók emberi maradványokat is felfedeztek.
Az érmék úgynevezett brakteáták voltak, vagyis lemezpénzek, amelyeket vékony fémlemezekre vertek és csak egyik oldalukon található minta.