Amíg Szaúd-Arábiában van olaj, addig van pénz is, méghozzá nagyjából végtelen mennyiségben. Ebből akarnak a helyi uralkodók még az olajkor hanyatlása előtt valami gigászit összehozni. Olyasmit, mint az egyiptomi piramisok és a kínai nagy fal keveréke, csak acélból és üvegből.
Ezért nekifogtak, hogy pár ezermilliárd dollárból megcsinálják a jövő futurisztikus turistaparadicsomát. A cél mindenből rekordot elérni, fel akarják építeni a világ legmagasabb felhőkarcolóját, egy eszement, csík alakú várost, a “Line”-t, amely 170 km hosszan, 26 500 négyzetkilométeren nyúlna majd végig a sivatagon.
A jelek szerint azonban Szaúd-Arábia döntéshozói komolyan gondolják az összes gigaprojektet. Az első fázis már kész is, hivatalosan is megnyílt a NEOM első luxusszigeti desztinációja, Sindalah.
Sindalah ötletből valósággá történő alakítása egy kétéves, intenzív erőfeszítés eredménye. Több mint 30 000 fős melóssereg izzadt a pokoli melegben a projekt csúcspontján. Az exkluzív szigetparadicsom 5 km-re helyezkedik el a szaúdi szárazföld partjától, és 83 hektár területet foglal el.
A Luca Dini Design & Architecture tervezte sziget központi eleme egy 86 férőhelyes kikötő és jachtklub, valamint speciális helyek a hatalmas szuperjachtok számára, amelyek mélyebb vizeket igényelnek. Ezen felül éttermek, üzletek és egy tengerparti klub is helyet kap, ahol éjjel-nappal lazulhat a hipergazdag közönség. Egy másik részen egy 18 lyukú golfpályán lehet megbeszélni a befektetési döntéseket két ütés között. Ami a szálláshelyeket illeti, nem világos, hogy minden szoba elkészült-e már, de a sajtóközlemény szerint végül 440 szállodai szoba, 88 villa és 218 apartman várható.
Sindalah környező vizei emellett több mint ezer különböző halfaj otthonául szolgálnak, amelyek közül 45 kizárólag ezen a területen található meg, valamint több mint 300 korallfaj is él itt. A vendégeket abba biztatják, hogy merüljenek alá, és fedezzék fel mindezt saját maguk.
Azonban repülőjegyet még nem érdemes foglalni, mivel Sindalah jelenleg szakaszosan nyílik meg, ráadásul egyelőre kizárólag meghívással látogatható, napi legfeljebb 2400 vendéget fogadva, egészen 2028-ig. Bár az árakról egyelőre nincs információ, egyértelmű, hogy nagyon drága lesz egy ottani vakáció.