Volt mit nézni márciusban az égen, tekintettel arra, hogy a Vénusz és a Jupiter egészen közel kerültek egymáshoz. A csillagászati esemény szabad szemmel is jól látható volt, ugyanis a Holdat leszámítva az éjszakai égbolt két legfényesebb pontja volt a két bolygó.
A Jupiter lassan, de biztosan távozik “a buliból” és halad a horizont felé, de mielőtt megteszi ezt, egy szabad szemmel is jól látható bolygóegyüttállás részeként még megszemlélhetjük. A Svábhegyi Csillagvizsgáló közleménye szerint március 23-án késő délután, illetve kora este szép füzérben jelenik majd meg a Jupiter–Hold–Vénusz–Uránusz kvartett, ráadásul a Hold csak vékony sarlóként fog látszani. Március 23-án és 24-én az éjszakai égbolt három legfényesebb égiteste, a Hold, az Esthajnalcsillag (azaz a Vénusz) és a Jupiter formáz látványos, és szabad szemmel is könnyen megtalálható együttállást az égen, az Uránusz megtekintéséhez azonban már távcső kell.
A legszebb 23-ai látványban este fél 7 magasságában lehet részünk. A Jupiter ekkorra ugyan már csak 6 és fél fokkal jár a látóhatár fölött, de fénye erős lesz, így jól fog látszani a naplemente ellenére is. Segítségként itt egy kép arról, mit is kell nézni:
Március 24-én a Jupiter még mindig megfigyelhető lesz, ám egy közelebb kerül a Naphoz, láthatósága enyhén romlik. A Hold, a Vénusz és az Uránusz azonban egy klubba tömörülnek, a Hold a Vénusz és az Uránusz közé ér. Az összképhez az is hozzátesz, hogy a Holdnak az az oldala is halványan derengeni fog, melyet nem világít meg a Nap, azaz a sarlót egy halovány korong egészíti ki teljes körré.
A látnivalók java része tehát szabad szemmel is látható lesz derült, felhőmentes égen, de akik például az Uránuszra is kíváncsiak, azok a Svábhegyi Csillagvizsgálóban mindkét napon csillagász szakvezető segítségével figyelhetik meg az égi jelenséget.