A három méter magas és öt méter széles, Spider című, 1996-ban készült bronzszobor eddig a brazil Fundacao Itaú tulajdonában volt, most átszámítva 11,5 milliárd forintért talált új gazdára . A művész óriáspókjai közül eddig csak négy került árverésre, az egyik 32,1 millió dollárért kelt el 2019 májusában New Yorkban a Christie’s-nél.
Bourgeois egy másik óriáspókjáért 40 millió dollárt fizettek 2022-ben, de nem árverésen, hanem Svájcban a Bázeli Művészeti Vásáron.
Minden idők legdrágább műve egy női alkotótól Georgia O’Keeffe Csattanómaszlag című festménye, amelyet 44,4 millió dollárért vásárolt meg Alice Walton, a Walmart áruházlánc örökösének Crystal Bridges nevű bentonville-i (Arkansas) múzeuma.
Az élete jórészét New Yorkban leélő Bourgeois csak a 80-as éveiben kezdte készíteni óriáspókjait, amelyek azonban legismertebb műveivé váltak. A sorozat darabjai megtalálhatók a világ olyan rangos múzeumaiban, mint a bilbaói Guggenheim, az ottawai Kanadai Nemzeti Galéria, a New York-i Dia Beacon, a San Franciscó-i Modern Művészeti Múzeum vagy a londoni Tate Modern.
Bourgeois pókjai kétség kívül a 20. századi művészet remekművei – jelentette ki Kelsey Leonard, a kortárs művekből rendezett csütörtöki árverés vezetője.
A képzőművész gyerekkori traumáit dolgozta fel nagyon erős érzelmi, sőt provokatív hatású művekben. Egy másik, acélból készült óriáspók-sorozatának darabjairól azt mondta, hogy azok anyját szimbolizálják.