A Microsoft, valamint a szingapúri Nanyang Technological Universityn dolgozó Vang Tan kutatócsoportja bárkit megtáncoltat, akkor is, ha sosem tett meg egyetlen tánclépést sem, és elég hozzá egyetlen digitális fotó. Újabb lépés ez a mesterséges intelligencia fejlesztésében, a tökéletes állóképek után egyre inkább a videók területén jelennek meg az újdonságok, amelyeket még egyelőre könnyű megkülönböztetni a valóságtól.
A fejlődés ütemét nézve azonban nem sokáig marad ez a helyzet. A frappánsan “Disentangled Control for Referring Human Dance Generation in Real World” vagyis “DisCo” elnevezésű algoritmus már most élvezhető eredményt hoz össze, betanulását pedig a TikTok-applikációban milliószám elérhető táncolós videók segítették.
A modell három részre osztja a bevitt képet: a háttérre, az előtérre és a rajta szereplő személy által felvett pózra. Következő lépésként ezeket az információkat összefésüli a TikTok közösségi applikációban fellelhető végtelen mennyiségű táncvideó képi adataival, és a beállított dalra olyan videót hoz létre, amin az adott személy láthatóan a ritmusra reagálva táncol.
Nemes cél vezérelte a fejlesztést, elvileg a nagy ívű táncmozdulatok, koreográfiák előzetes megjelenítését segíti az alkalmazás. Tévéműsorok, előadások készítői láthatnák így hús-vér emberek nélkül, hogy végül milyen lesz a színpadkép.
Ezen a ponton pedig sokakban felmerül a kérdés, hogy ha a program már tökéletesen fogja utánozni az emberi mozdulatokat, és a generált alakokat könnyedén be lehet illeszteni a tévéműsorba, akkor mennyi szükség lesz még valódi háttértáncosokra?
A választ hamarosan megkapjuk, annyi biztos, hogy a fejlődés megállíthatatlan, nemrég egy másik MI-eszközzel ókori szobrokat táncoltattak meg.