
Mióta képesek vagyunk eszközöket juttatni az űrbe, azóta fotózza az ember a Földet. Az egyes felvételek mást és mást mutatnak, emelnek ki, és azt gondolhatnánk, már mindent láttunk az elmúlt kb. 60 évben, de még mindig tartogat újdonságot a bolygónk.
Ilyen újdonságot rejt az a fénykép is, melyet a Nemzetközi Űrállomásról készítettek január 21-én. Az ISS 415 kilométerrel a Csendes-óceán felett, Pápua Új-Guineától északkeletre tartózkodott, amikor egy hosszú záridős beállítással lekapták a Földet.
A kérdéses fotón, melyen a Nauka tudományos modul és a Prichal dokkolómodul is felfedezhető, kiválóan látható a Föld atmoszférája. Már-már művészi értékű a kép, melyen aranyszínben ragyognak a légkör sűrűbb, alacsonyabb magasságú és a ritkább, jóval magasabb részei is, háttérben a csillagos égbolttal.
A Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről egyébként 2000 novembere, vagyis a működésbe lépése óta több ezer fotót lőttek már a NASA közleménye szerint. A Földről készült felvételeken jól nyomon lehet követni a bolygó változásait, okozza azt akár a természet, akár emberi kéz.