A felfedezést ma Fukang-meteoritként ismerjük. A messzi űrből érkezett kőzet kilóg a sorból, látványa már a laikusok számára is érdekessé teszi.
A Fukang-meteorit a pallazitmeteoritok ritka osztályába tartozik. Ezeket a meteoritokat a nikkelből vasból álló hálózatok jellemzik, amelyek között az olivin nevű szilikát kristályai helyezkednek el. Amikor felvágják és polírozzák őket, a pallazitok lenyűgöző, átlátszó kristálystruktúrákat tárnak fel, amelyek általában zöld színűek, de néha jellegzetes sárga, barna vagy arany árnyalatokat is mutathatnak.
A pallazitok Péter Simon Pallasról (1741-1811) kapták a nevüket. Pallas az orosz cár székvárosában, Szentpétervárott tanított, amikor 1772-ben tudomására jutott, hogy Krasznojarszk közelében a hegyekben egy érdekes kőzet található. Pallas a helyszínre utazott és ott tanulmányozta a kőzetet. Később, 1776-ban részletes leírást is adott róla. Ezt a leírást Chladni fölhasználta a meteoritokról írott könyvében.
Különleges és szokatlan megjelenésük miatt a pallazitokat az elsőként felismert és elfogadott földönkívüli anyagok közé sorolják. Egyedülálló és fontos betekintést nyújtanak Naprendszerünk múltjába, mivel körülbelül 4,5 milliárd évvel ezelőtt keletkeztek. Ezek a kövek valószínűleg differenciált aszteroidákban (olyan aszteroidákban, amelyek a hőfolyamatok által magra és köpenyre váltak szét) alakultak ki.
Értéküket ritkaságuk is adja, a Földön ismert összes meteorit kevesebb mint 0,2%-át teszik ki a pallazitok.
A meteoritot megtaláló túrázó már korábban is látta a követ, de végül kíváncsivá tették a különös kristályok, amelyek a 1003 kilogrammos példányból kiálltak. Úgy döntött, hogy elküldi a kőzet egy mintáját elemzésre. Azóta a meteoritot több szeletre osztották, amelyek feltárták rendkívüli, “ólomüvegszerű” megjelenését. Ez ma a világ egyik legkeresettebb és legértékesebb meteoritja.
2005 februárjában az eredeti példány egy nagy darabját bemutatták a Tucsonban (USA, Arizona állam) megrendezett drágakő- és ásványkiállításon, 2021-ben pedig a Christie’s aukciósház bejelentette, hogy a Fukang-meteorit egy kisebb darabját 30 000 dollárért (11,7 millió forint) adták el. Bár ezek az árak a legtöbbünk számára idegennek tűnhetnek, a meteoritok korát és jelentőségét figyelembe véve könnyen megérthető, miért olyan vonzók.