Ha kellemetlen fájdalmat érzel székelés közben, vagy ha pecsételő vérzés jelei mutatkoznak a vécépapíron, akkor jó eséllyel aranyérrel van dolgod. Ez nem jelenti rögtön azt, hogy vége a legjobb éveidnek. Az aranyeret a korai stádiumban egész jól lehet kezelni – akár otthoni praktikák segítségével.
Az aranyérrel járó viszketés tüneteit kiválóan enyhíti egy langyos ülőfürdő. A kívánt hatás érdekében érdemes valamennyi kamillateát a vízbe keverni és úgy nagyjából 10-15 percet üldögélni benne. A megfelelő hatás érdekében körülbelül 8-10 cm magasságig engedjünk vizet a kádba, és lehetőleg a víz ne legyen melegebb 43 °C-nál. Amennyiben nem áll rendelkezésre otthon kamillakivonat, akkor negyedcsészényi sót érdemes feloldani a vízben. A sós fürdővíz kifejezetten jó hatással van a szervezetre, nem csak akkor, amikor aranyérbetegségben szenvedünk. Bármelyiket alkalmazzuk is, fontos, hogy ezután egy puha törölközővel kíméletesen törölgessük magunkat szárazra.
Természetesen bevethetjük őseink kezelési módjait is, amiben leginkább a füveskönyvek lehetnek segítségünkre. Ezek részletesen leírják, mely gyógynövényekkel vehetjük fel a harcot az aranyérrel szemben.
A cickafark kiváló gyulladásgátló, érdemes a leforrázott vagy áztatott főzetét ülőfürdőbe önteni. A fájdalmas aranyeres csomók borogatására a diófalevél is használható, a siker érdekében ebből is főzetet kell készíteni, majd azzal borogatni a fájdalmas területet. A diófalevél sebgyógyító hatását már az előző századok füvesasszonyai is ismerték.
Szintén hasznos megoldás lehet a körömvirág, amelynek virágzata ugyancsak sebgyógyító, fertőtlenítő, gyulladásgátló, sőt vérzésgátló hatású. Utóbbi miatt érdemes az enyhén vérző aranyeres csomókra alkalmazni. A legjobb megoldás, ha kenőcsként használod, minden székelés után óvatosan bekenegetve a végbélnyílást, valamint a zárógyűrűn belüli részt.
Vásárláskor figyelj arra, hogy minél nagyobb tisztaságú körömvirágkrémet használj, vagyis olyat, amiben nincs alumínium, parabén vagy kőolajszármazék. Külsőleg alkalmazható még a tölgyfakéreg is, ami érösszehúzó hatású, aktív összetevői közé tartozik a kalcium és a tannin, amelyek segíthetnek megerősíteni a hajszálereket.
Bármelyik otthoni praktikára esik is a választásod, figyelj a megfelelő higiénére, különösen a „kimeneteknél”. A vécépapírt alapból felejtsd el, főleg az illatosított változatot, és a nedves törlőkendő sem megoldás, mert szárítja és irritálhatja az amúgy is érzékeny területet. Fontos a székelés utáni alapos tisztálkodás, amire a legjobb módszer a tusfürdővel és a gyenge sugarú folyóvízzel történő öblítés. Figyelem: a tejsavas női intimmosakodókat a női intimtájék tisztítására fejlesztették ki, savas kémhatásúak, és marhatják a gyulladt aranyeres területet. Fogyassz több folyadékot, rostos gyümölcsöket és csökkentsd a szénhidrátban gazdag, többszörösen feldolgozott ételek mennyiségét az étrendedben!
Ha nincs meg a kellő fegyelem benned, akkor gallyra mehet az otthoni kezelés, és már csak a fehérköpenyesek tudnak segíteni.
HIRDETÉS
Az aranyér első tüneteinek – viszketés a végbéltájon, székelés közbeni fájdalom, esetleg vérzés – jelentkezésekor segíthet a micellákba csomagolt hialuronsavat és gyógynövényi kivonatokat tartalmazó Proktis-M termékcsalád. A hialuronsav kiemelkedő hidratálóképessége igazolt, ami felgyorsítja és javítja a szövet-helyreállítást, sebgyógyulást. A Proktis-M kúp a belső, míg a Proktis-M plus kenőcs a külső, fájdalommal és gyulladással járó aranyeres panaszok enyhítésére használható, a tünetektől függően akár kombinálva is.
Phytotec Hungária Bt.
Patikában kapható gyógyászati segédeszközök
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!