Los Angeles egyes részein, illetve a várost övező térségben már legkevesebb 24 ember vesztette életét, és több tucat embert keresnek. A lángok múlt héten kedden Pacific Palisades városrész közelében csaptak fel először az erdős-bozótos hegyvidéki területen.
A hét végén a szélcsendes időt kihasználva több tűzfészket sikerült megszüntetni, de a legnagyobb kiterjedésű tüzeket Palisades és Eaton területén továbbra is csak korlátozottan tudták körbehatárolni. A helyi idő szerint hétfő hajnali adatok szerint a 24 ezer hektár területet érintő palisadesi tüzet 13 százalékban, míg a 14 ezer hektáron pusztító eatoni tüzet 27 százalékban sikerült megfékezni.
A lakott területen mintegy 12 300 épület semmisült meg vagy károsodott súlyosan. A tűz által érintett Los Angeles városhoz vagy Los Angeles megyéhez tartozó teljes terület meghaladja a 160 négyzetkilométert. A leégett lakott területekről a romok eltávolítása több mint 6 hónapot vehet igénybe.
Hétfő reggel 100 ezer embert érintett kötelező kitelepítés, és mintegy 87 ezer emberre vonatkozott kitelepítési figyelmeztetés.
A kérdés már csak az, hogy mivel Los Angeles közvetlenül a Csendes-óceán partján fekszik, miért nem használták az oltáshoz az óceán vizét, amikor kiderült, hogy a tűzcsapok és édesvíztározók szinte teljesen kiürültek. Természetesen van logikus magyarázat.
A tengervíz alkalmazása komoly problémákat vet fel:
Szóval a tűzoltók elsősorban ezért ragaszkodnak a közeli édesvízforrásokhoz, amikor oltásra kerül a sor. Előfordulhat, hogy rendkívüli körülmények között tengervizet is használnak, ezt mindig nagyon körültekintően teszik, hogy a károkat a lehető legkisebbre csökkentsék. Bár nehéz elképzelni annál rendkívülibb eseményt, mint Kalifornia eddigi legpusztítóbb tűzvésze…