
Az online világ egyre kevésbé szétválasztható az offline élettől, ahogy az emberek egyre több időt töltenek el online vásárlásokkal, a közösségi média vagy randiappok használatával. Egy friss felmérés kiderítette, mi történik egy nap az interneten.
Bár a koronavírus-járvány óta egyre elterjedtebbek az online megbeszélések, az adatok szerint aktívabban használjuk a legnépszerűbb társkereső alkalmazást. 2025 februárjában a Zoom megbeszélések összesített globális ideje 150,62 millió óra volt naponta, miközben a Tinder randiappon minden órában több mint 1,5 milliárd alkalommal húznak jobbra vagy balra valakit a felhasználók (ez percenként 1,1 millió „húzást” jelent). A Tindernek egyébként 75 millió havi aktív felhasználója van.
Mint kiderült, a streaming is népszerűbb a Zoom meetingeknél, előbbivel 1,44 milliárd órát tölt el az emberiség minden egyes nap.
A közösségimédia-platformok közül az X (korábban Twitter) és a Facebook került fel a toplistára. A felhasználók minden órában közel 500 millió tweetet posztolnak (percenként 347 ezer), míg a Facebookon megosztott tartalmak száma óránként közel 2,5 milliárd (percenként 1,7 millió). Érdekesség a Snapchat üzenetküldő alkalmazás lehengerlő népszerűsége a világban. A platformon óránként 3,5 milliárd üzenetet küldenek el világszerte, ami percenként 2,43 millió darabnak felel meg.
A toplistát a Google-keresések, az SMS-ek, valamint az e-mailek vezetik. A világ internethasználói minden egyes órában 8,5 milliárd Google-keresést indítanak el (percenként közel 6 milliót), és óránként több mint 24 milliárd SMS-t küldenek (percenként 16 milliót).
Az abszolút éllovas viszont az e-mail. Könnyen kijelenthető tehát, hogy az internetes forgalom igen tekintélyes részét az e-mailezés teszi ki. Az emberek óránként 333 milliárd 220 millió emailt küldenek el, ami percenként 231,4 millió darab elektronikus levélnek felel meg.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy ezeknek a leveleknek mindegyike hasznos lenne. Olyannyira, hogy egy 2023-as vizsgálat szerint a teljes globális e-mail-állomány 45,6 százaléka számít spamnek. Ez azt jelenti, hogy minden egyes nap 152 milliárd spamlevél érkezik a fiókokba világszerte.
A cikk szerzője Bartha Ádám.