Mondhatni divatos tradíció az Egyesült Államokban, hogy azok az emberek, akik az egyetem után rendkívül sikeresek és gazdagok lettek, jókora támogatással köszönték meg alma materüknek, hogy terelgették őket. 2014-ben például Gerald L. Chan, a Morningside befektetési csoport alapítója ajándékozott a Harvard közegészségügyi iskolájának 350 millió dollárt (129 milliárd forintot), cserébe pedig át is nevezték tiszteletére a létesítményt.
Akkor rekordnak számított ez az összeg, ám hamar meg is dőlt: 2015-ben John A. Paulson 400 millió dollárt (147 milliárd forintot) adományozott a mérnöki karnak, melyet ezért szintén átneveztek. Szép összegek ezek, bármelyik magyar oktatási intézménye elfogadná a töredékét is, azonban a Harvard ebből a szempontból sosem tartozott azon sulik közé, melyet megszórtak adományokkal – ellenben a Stanford Egyetemmel vagy a Johns Hopkins Egyetemmekkel, melyek kaptak már 1,1, illetve 1,8 milliárd dolláros támogatást is, mindig egyetlen személytől.
Látták ezt a Harvardon is, akik egy szokatlan lépésre szánták el magukat: meghatároztak egy minimumárat az orvosi karuknál (Harvard Medical School), melyet meg kell ütnie annak, aki szeretné, hogy róla nevezzék el az egyetem ezen részét.
A The Crimson, az egyetem hallgatói újságja által kiderített információk szerint mindezt nem is mostanában, hanem még tíz éve döntötték el a vezetőségben, ám ahogy a név is mutatja, ilyen ajánlatot még nem kapott az egyetem. Látva azonban az elmúlt évek eseményeit, nem kizárt, hogy jön valaki, és leteszi a pénzt az asztalra, főleg úgy, hogy már ismert a tarifa. Arról nincs infó, hogy 2013 óta korrigálták-e az árat az inflációnak megfelelően, de már a nem korrigált összeg is rettenetesen magas.