Nem, nem egy hipermodern, holografikus, virtuális vagy éppen érintőpaneles billentyűzetről van szó, hanem egy klasszikus mechanikus klaviatúráról, amely japán kézműves technikával készült.
A 2006-ban debütált Happy Hacking Keyboard Professional HP Japan hivatalosan is világ legdrágább billentyűzete, amely árával bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe. Oké, mennyibe került, amikor bemutatták?
A billentyűzetház teljes mértékben aluminiúmbol készült, a különleges, limitált kiadással a Happy Hacking vállalat fennállásának 10 évét ünneplelték. Az aljára egyedi gravírozást is kérhetett a megrendelő.
A billentyűk mindegyike kézzel készült, speciális, aranyporral kevert vadzsimai lakkal vonták be őket. Ilyen lakkal (aranypor nélkül) vonják be a vadzsimai fesztiválon a lámpásokat.
Minden év augusztusának végén négynapos fesztivált rendeznek Vadzsima városásan. A látogatók 10 méter magas ún. kiriko lámpásokat és kisebb papírlámpásokat csodálhatnak meg az utcákon, valamint az omikosi nevű hordozható szentélyeket. A fesztivál csúcspontja, amikor ezeket meggyújták a tengerparton.
A lakkot kézzel, ecset segítségével viszik fel a gombokra, aztán bambuszból faragott rudakon hagyják száradni őket.
A billentyűzet magassága több szintben állítható, hogy minden kéztartásban kényelmes legyen, azonban feliratok egyik gombon sincsenek.
Jogosan merül fel, hogy ha 2006-ban ennyire drága volt ez a billentyűzet, akkor most használtan, árveréseken, biztosan csillagászati összeget kérnek érte. Az igazság az, hogy állítólag egyetlen eladó példány sem bukkant fel eddig, szóval aki vásárolt ebből, az bizony nagy becsben tartja.