Kimagasló teljesítménytartalékkal rúgta rá az ajtót a piacra független óragyártóként a Haute-Rive: miközben a mechanikus karórák jellemző teljesítménytartaléka legfeljebb 72 óra, az új belépő első terméke, a Honoris I egyetlen teljes felhúzással 1000 órán át, vagyis több mint 41 napig bírja, ráadásul a főrúgót is elég havonta egyszer teljesen felhúzni.
Meg kell hagyni, Stéphane von Gunten, az Haute-Rive atyja nem tegnap kezdte az órásmesterséget: harmadik generációs szakemberként összesen 14 évig dolgozott kutatási és innovációs igazgatóként két neves svájci óramárkánál, az Ulysse Nardinnél és a Girard-Perregaux-nál, mielőtt úgy döntött, elkezdi megvalósítani a saját ötleteit. Első önálló karórájával pedig az óragyártás idén 145 éves mérföldköve előtt tiszteleg: Irénée Aubry ugyanis 1888-ban szabadalmaztatta a Hebdomas-szerkezetet, mely óriási rúgóházával ért el áttörést, biztosítva az óra nyolc napig tartó járását.
A 11,95 mm magas és 42,5 mm-es átmérőjű óra megjelenése egyszerre korhű és elegáns, szinte visszarepíti az órakedvelőket a 19. század végére. Amíg a barna vagy fekete színben elérhető, kézzel varrott és nubuk borjúbőrből készült óraszíj a visszafogottságot jelképezi, ezt kontrasztba állítja a 18 karátos aranyból vagy fehéraranyból készített alaplap és óraház, valamint a zafírkristály hátlap.
Ugyancsak figyelemreméltó összetett óraműve, melynek működése a számlapon keresztül is látható. Alapját a kirívóan hosszú, 3 méteres főrugó mellett az alaposan kidolgozott, ezzel együtt – a gravitáció hatását ellensúlyozva – a pontosságot biztosító repülő tourbillon adja, emellett pedig a funkcióválasztó oszlopkerékből, továbbá a főrugót az óraművel összekötő időkerékből és a tekercseléshez fogaskerékkel ellátott hosszú koronás szárból áll.
A Honoris 1-ből biztosan nem lesz tucatáru, mivel évente körülbelül 10 darabra korlátozódik a gyártási kapacitás, 164 ezer dolláros, átszámítva közel 59 millió forintos árával pedig egyértelműen a tehetősebb réteget célozza meg.