Az őskorban a férfiak hatalmas mamutokat üldöztek, hogy lenyűgözzék a törzset (és persze az élelemszerzési szándék sem volt elhanyagolható), manapság azonban már kevés mamut rohangál a lakóparkokban, de mamutméretű tévékből bőséggel válogathatunk.
Szóval most megmutatjuk nektek a világ öt legdrágább tévéjét – ha csak az egyik is a faladon van, akkor nem kérdés, ki a király a városban.
A 368 centis képátlóval büszkélkedő monstrum 4K-s, 3D-s plazmakijelzővel rendelkezik, de nem árt egy kisebb targonca, hogy be tudd vinni a házba, ugyanis jóval nehezebb, mint egy LCD-tévé. Egész pontosan 590 kg (egy Trabant 601-es súlya 615 kg)! A plazmatévékről sokan úgy gondolják, hogy elavultak, de még mindig több önálló színárnyalatot tudnak megjeleníteni mint LCD-s vagy LED-es társaik.
Ez sem egy könnyűsúlyú versenyző, ugyanis 1,5 tonnát nyom, de ez kialakításából adódóan nem meglepő. Kifejezetten azok számára tervezték, akik a kertjükben szeretnék megtapasztalni a szabadtéri mozizás élményét. A C Seed 201-et a Porsche Design tervezte, és gombnyomásra emelkedik ki a földből.
Ez a világ egyik legnagyobb kültéri LED-tévéje, 780 ezer LED, 12 hangszóró és három mélysugárzó található benne. Mutathatnánk képet is erről a tévéről, de inkább nézd meg ezt a videót, és essen le az állad.
A 1,5 millió dolláros árcédulával rendelkező tévét a neves brit tervező, Stuart Hughes álmodta meg. Ez a tévé nem a legnagyobb a világon, mindössze 140 centis a kijelzője, és nem rendelkezik olyan funkciókkal, mint a listán szereplő többi tévé. De akkor mitől ennyire drága?
Hatalmas méretével a Titan Zeus jelenleg a világ legnagyobb 4K-s beltéri tévéje. Saroktól sarokig 940 centiméter, kijelzője érintésérzékeny, egy gombnyomásra egy gigantikus, virtuális akváriummá alakul. Ez a tévé gyakorlatilag egy egész falat elfoglal.
A lista első helyén pedig egy újabb 140 centis Stuart Hughes tévé található. Ezt a változatot 28 kilogramm 18 karátos rózsaarany borítja, amely mellett még elfért néhány drágakő és persze aligátorbőr.
Összességében a tévé kicsit több mint egyszerű kütyü a háztartásban: státusszimbólum és kikapcsolódási forrás egyben, de nagy tévé nem csupán a férfiak álma, hanem egy közös családi befektetés. Legalábbis így könnyebb beadni otthon, amikor ki kell fizetni…