
Ha belegondolunk, jó ideje gyakorlatilag ugyanúgy néznek ki a mindennapjainkban használt okoseszközök. Talán a legnagyobb változást a VR- és AR-szemüvegek megjelenése, az okosórák, illetve a különféle hajtogatós okostelefonok megjelenése hozta, de még az utóbbi sem volt teljesen ismeretlen ötlet. Mobiljaink alapvetően azonban már bő egy évtizede változatlanok, ahogy a számítógépeink és laptopjaink is.
Utóbbiak körében hozhat azonban változást az E Ink és az Intel összefogása. Míg utóbbit processzorairól már régóta ismerjük, előbbi viszonylag új szereplő, hiszen elektronikus papír nem túl régóta létezik. A vékony, energiatakarékos, napfényben is jól olvasható kijelzőmegoldás azonban terjed, a jelenlegi e-book-olvasóknál lényegében csak ilyet használnak.
Ezt a technológiát fogták, és átültették a laptopokra is – de nem oda, ahova elsőre gondolnánk. A hagyományos képernyő maradt, míg az E Ink megoldása
A laptopokra kifejlesztett megoldás számos dologra jó lehet, a felek azonban nem szalasztották el elsőként napjaink divatját, a mesterséges intelligenciát belekeverni a dologba. Elképzelésük szerint a felület egyfajta MI-asszisztensként működhetne, a képernyőn látható dolgokhoz fűzhetne hozzá hasznos információkat.
Kép: E Ink
Arról egyelőre nincs szó, hogy egy ilyen érintőpados laptop mikor kerülhet a piacra, de a dolog egyébként ígéretesen hangzik. Az E Ink úgy fogalmazott, tovább fogják keresni-kutatni a technológia felhasználási lehetőségeit a laptopok világában.