A lényegretörő módon csak “Dive Housing – búvártok” névvel ellátott kiegészítő egy szigetelt doboz, amivel a víz alatt fellépő magasabb nyomáson is működtethetőek az iPhone mobiljai a műszaki meghibásodás kockázata nélkül. Sőt, a telefon új funkciókat is kap ezzel a tokkal.
Méretes darab, de nem is arra van, hogy a koktélpartin villantsunk vele, mint egy Caviar-féle aranyozott tokkal. A telefon behelyzése után egy automatikus pumpa szivattyúzza ki a levegőt, és teszi tökéletessé a tok szigetelését. A mélység elérése előtt a rendszer több tesztet is elvégez, csak ezeket követően lehet akár 60 méter mélyre is lemenni az Oceanic+ segítségével.
A készülék kétféle módban használható. Elsősorban fényképezőgépként, az iPhone összes funkciója vezérelhető a külső, fizikai gombok segítségével, amelyek Bluetooth-kapcsolattal csatlakoznak a telefonhoz, előfizetéssel az Oceanic+ saját applikációjával pedig még a víz alatti színhűség, színkorrekció is garantált. Így a készüléktől függően akár 4K-felbontású felvételek is készülhetnek a mélyben.
Másodsorban pedig a merülés adatait közlő eszköz kijelzője így az iPhone, a beépített hőmérséklet-, nyomásérzékelő szenzorok, GPS-adatok, illetve merülési mélység megjelenhetnek a segítségével.
Az Oceanic+ tokja október végén kerül piacra 490 dollárért, nagyjából 180 ezer forintért, az összes funkciót biztosító előfizetés pedig 9,9 dollár (3600 forint) lesz havonta.