Az aranyérproblémák kialakulásában szerepet játszhat az is, ha az érfalak gyengék vagy a feszülés miatt elvékonyodtak, éppen ezért érdemes olyan gyógynövényekre vagy gyógynövénykivonatokat tartalmazó készítményekre bízni magunkat, amelyek serkentik a szöveti regenerációt, a hámképződést, illetve javítják a vérkeringést.
A galagonya kiváló szíverősítő és szívnyugtató hatású. Serkenti a szívizom vérellátását, értágító és vérnyomáscsökkentő hatású, éppen ezért koszorúér-betegségek esetén különösen ajánlott. Aranyérpanaszok enyhítésében is segíthet, hiszen javítja a vérkeringést, ezáltal csökkenti a pangást az erekben. Hatását hosszú távú alkalmazással tudja kifejteni.
Ez a növény alapvetően a rózsafélék családjába tartozik, gyakran megtalálható kis ligetekben, sövényekben. Jellemző termése a mélyvörös színű bogyó, amely édes-savanykás ízű.
A galagonya fontos antioxidáns, szerepet játszik a koleszterinszint csökkentésében. Sajátos jellemzője, hogy a szívre nemcsak fizikálisan, hanem pszichésen is hat, hiszen jelentős a szorongáscsökkentő hatása. Előnye, hogy könnyen beilleszthető az étrendbe, és hosszú távon alkalmazva akár öregedésgátló hatást is kifejthet. Szívgyógyszerekkel együtt azonban csak nagy körültekintéssel szabad alkalmazni, mert egyes gyógyszerekkel kölcsönhatásba léphet.
A tyúkhúr leginkább arról ismert, hogy gyakran adják a szabad levegőn tartott szárnyasoknak. Van azonban az ember számára is egy olyan tulajdonsága, amit érdemes kihasználni: kiválóan csökkenti a koleszterinszintet.
Rendszeres fogyasztása lassíthatja vagy megállíthatja a plakkok, tehát az érfali lerakódások kialakulását az artériákban. A plakkok kialakulását elősegíti többek között a magas vérnyomás, a magas vércukorszint, illetve a nikotin révén a dohányzás. Éppen ezért ilyen esetekben nagyon fontos az érfali lerakódások megelőzése.
Az aranyeres panaszok esetén a tyúkhúrból készült kenőcsök érösszehúzó, sebgyógyító hatásuk miatt segítséget jelenthetnek a már vérző, duzzadt aranyerek gyógyításában.
A vadgesztenye szintén hasznos lehet az érrendszeri problémák megelőzésében vagy kezelésében. Bár ez nem ehető, de termését felhasználják a gyógyszeriparban. A vadgesztenye magjában található eszcin nevű hatóanyag erősíti az érfalak szerkezetét és rugalmasságát, javítja a vénás visszaáramlást, és megakadályozza a vérrögképződést. Az eszcin emellett gyulladáscsökkentő is, így minden szempontból előnyös az aranyér és a visszér kezelésére.
Érdekesség, hogy külsőleg alkalmazva segíthet a bőrproblémák kezelésében, a vadgesztenye-kivonatot gyakran használják krémekben és gélekben, mivel feszesíti és tonizálja a bőrt, valamint javítja a visszerek állapotát.
Ha tehát aranyérrel küszködsz, akkor segítségedre lehetnek a vadgesztenye-kivonatokat tartalmazó készítmények. Ezek alatt nemcsak a kenőcsöket, hanem a különféle kapszulákat is értjük. Közös jellemzőjük, hogy csökkenthetik a fájdalmat és a kellemetlen tüneteket. Készíthetünk ülőfürdőt is vadgesztenye-kivonattal, ami szintén enyhítheti a panaszokat. Jól látszik tehát, hogy az aranyér elleni harcban a természet is a segítségünkre lehet!
Hirdetés
Az aranyér első tüneteinek – viszketés a végbéltájon, székelés közbeni fájdalom, esetleg vérzés – jelentkezésekor segíthet a micellákba csomagolt hialuronsavat és gyógynövényi kivonatokat tartalmazó Proktis-M termékcsalád. A hialuronsav kiemelkedő hidratálóképessége igazolt, ami felgyorsítja és javítja a szövet-helyreállítást, sebgyógyulást. A Proktis-M kúp a belső, míg a Proktis-M plus kenőcs a külső, fájdalommal és gyulladással járó aranyeres panaszok enyhítésére használható, a tünetektől függően akár kombinálva is.
Phytotec Hungária Bt.
Patikában vény nélkül kapható gyógyászati segédeszközök
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!