A kis szériában készített, házi, vagy elcsépelt elnevezéssel kézműves sörök hódítása magával hozta az extrém főzetek megjelenését is. Az egyre színesedő palettán egy idő után pedig csak őrült ötletekkel lehet kitűnni. Ennek jegyében születnek egyre erősebb sörök, a harc ma is tart, bár lassan nincs hová fokozni az alkoholtartalmat.
Az első kört 2010-ben futották, az akkor még kisebb piaci szereplőnek számító Brew Dog gurított nagyot. Az End of History egy világos belga ale volt, amelybe skót felföldi csalánt és friss borókát áztattak, majd kifagyasztásos eljárással (Eisbock) addig fokozták az alkoholtartalmát, amíg meg nem kapták a világ legerősebb, 55 százalékos sörét, ami tulajdonképpen pálinkának is beillik.
Az ár viszont minden pálinkát ütött, 2010-ben kértek palackjáért 280 ezer forintot, de a szédítő összeg ellenére mindet elkapkodták fél óra alatt.
A fokok aztán egyre feljebb kúsztak, akár a hőmérséklet augusztus közepén, míg a Brewmeister sörfőzde megalkotta a 65%-os Armageddont, majd pár évvel később a 67,5%-os Snake Venomot. A brutális italhoz külön ajánlást is megfogalmazott a készítő, miszerint egyszerre 3,5 centnél nem érdemes többet fogyasztani belőle.
Ám volt egy főzde, amely erre is rálicitált, és bizonyította, hogy a rekordhajhászat erősebb az emberi szervezetnél, így szintén Skóciában megszületett az új listavezető: a 88Brewery Beithir Fire névre hallgató, 75% alkoholtartalmú söre. A névadó „beithir” a skót folklór lángnyelvekkel ábrázolt sárkánya, nem véletlenül választották ezt…
Az ital maga a folyékony tűz, az extrém magas alkoholtartalmat egy különleges, 2 hónapig tartó sörfőzési eljárás és egy modern lepárlási technika ötvözésével érik el. Az ital a készítésekor világos árpasörként indul, amibe a legtisztább skót szeszt keverik.
Már itt feltehetjük a kérdést: szüksége van a világnak ennél erősebb sörre? Növelheti még bármilyen szinten az élvezeti értéket a még több alkohol?
Az itthon is kapható ital forgalmazójának közleménye szerint “Az első korty olyan, mintha folyékony lángot innánk: felperzseli a szánkat és letarolja az ízlelőbimbóinkat. Utólag azonban előmerészkednek a túlélő ízek: szárított gyümölcsök és füst jellemzi az italt, végül megérezzük a masszív malátaalap ízét is. Olyan ételek ajánlhatók mellé, amelyek felveszik a versenyt az ital gazdag aromáival: érlelt vagy füstölt húsok, akár sütve, kemencés vagy grillezett BBQ.”
Tehát az égő torok, a legyalult nyálkahártya és köhögve fulladozás garantált, amit többen és többször is átélhetünk a 0,33 literes palackonként 20 ezer forintért árult főzettel.