Az 1982-ben bemutatott Commodore 64 túlzás nélkül új időszámítást indított az ember és a technológia kapcsolatában. A számítógép közkedvelt volt, hiszen olcsó, relatíve könnyen használható, bizonyos keretek között még személyre szabható, méreteit tekintve pedig kompakt szerkezet volt. El is kelt belőle 12,5 – 17 millió darab szerte a világon.
Itt még nem tart a Lunar miniPC projektje, azonban a kezdetek ígéretesek. A készülékük alapjaiban nem sokban tér el a C64-től, a billentyűzet aljába épített teljes értékű számítógép miatt tekinthetünk rá szellemi örökösként, de a hongkongi fejlesztésű kütyü természetesen sokkal többet tud ennél.
Legbutább használati funkciójaként képes csupán vezeték nélküli, bluetoothon kommunikáló billentyűzetként is létezni, amit félbe is lehet hajtani, azonban aligha volna ember, aki erre kiadna 211-280 ezer forintnak megfelelő összeget. A 800 grammos eszköz belsejébe beszuszakoltak egy AMD Ryzen7 8840U processzort, kiviteltől függően 16-32 GB memóriát, valamint háttértárat is – utóbbi akár 1 TB-os SSD-lemez is lehet. A wifiképes gép akkumulátort is kapott, névlegesen hatórás üzemidővel rendelkezik, és képes akár arra is, hogy hagyományos monitorok helyett okosszemüveghez kapcsolódjon, és azon jelenjen meg, amit látni szeretnénk – legyen az munka vagy akár játék.
A projekt kifejezetten sikeresnek mondható, mivel alig néhány nappal a Kickstarteren elindított közösségi finanszírozás startját követően több tucatnyi valós érdeklődő állt be mögé. Ők már elő is rendelték a miniszámítógépeiket, összesen több mint 20,5 millió forintnyi értékben, várhatóan 2025 januárjában kapják kézhez az első példányokat.