A formabontó lábbelik csillaga felívelőben van, a Crocs továbbra is tarol világszerte, a Kanye/Adidas együttműködésből született Yeezy-csukák pedig magukért beszélnek. Ebbe a sormintába illik a Syntilay fejlesztése, amely a legmodernebb technikával, és földön kívüli hangulattal fejeli meg a sima rusnyaságot.
Nekik köszönhetjük a világ első, teljesen mesterséges intelligencia által tervezett és 3D-nyomtatással készült papucsát. Az alapmodellre emberi művész tervezi a mintát, tehát van benne némi humán beavatkozás, de a formát a Midjourney képalkotó szoftvere készíti. A teljesen egyedi lábbeliket az eddigieknél gyorsabban képesek előállítani.
Megkeresésünkre a cég igazgatója, Ben Weiss elárulta, hogy az új megoldás partnerükkel, a Zellerfelddel együttműködve körülbelül 9-szer gyorsabb piacra lépést tesz lehetővé egy új, eredeti cipődizájn esetében, mint a régi módszerekkel. A hagyományos eljárás 18 hónapot vesz igénybe, míg ők a tervezéstől a végleges verzióig körülbelül 2 hónap alatt jutnak el.
Ezzel megnyílik sok korlátozottan ismert, de azért komoly követőtáborral rendelkező tartalomgyártó, influenszer előtt az út a saját cipők piacra dobása felé.
“Az MI által tervezett és 3D-ben nyomtatott cipők révén lehetőségünk van olyan közösségi médiás, már most is sapkákat, pólókat, rövidnadrágokat és más termékeket forgalmazó influenszereket támogatni abban, hogy belépjenek a lábbelik piacára. Nincs szükség öntőformákra, mint a hagyományos gyártásnál, az MI pedig csökkenti a cipők tervezési költségeit, és még sok más előnnyel jár” – írta válaszában Weiss.
Aki rendel, annak egy mobilos applikációval kell beszkennelnie a lábait a tökéletes formai kialakításhoz, így ha vannak apróbb eltérések a két láb között, azt is tökéletesen leköveti a rendszer. Jelenleg öt szín választható, ám egy mezei papucsnál azért borsosabb az ár: 149,9 dollár, vagyis nagyjából 60 000 forint.