
A kínai Kujcsou tartomány híres arról, hogy nehezen járható terep. Területének 92,5 százalékát hegyek és dombok tarkítják, az átlagos tengerszint feletti magasság 1100 méter. Ember legyen a talpán, aki itt sikeresen és gyorsan eljut A-ból B-be.
Régebben ez valóban nem volt egyszerű feladat, azonban a rohamléptekben épülő utak és hidak megkönnyítették az itt élők helyzetét. A nagy szintkülönbségek miatt a világ száz legmagasabb hídjának több mint fele itt található, az arányt pedig tovább fogja javítani a Huajiang Grand Canyon Bridge.
Az átkelő zsinórban a harmadik híd lesz a tartományban, mely az abszolút rekordot megdönti. A Beipan-folyó völgyének legmélyebb része felett átívelő híd 2890 méter hosszú lesz, a völgy legmélyebb pontjától nézve pedig 625 méteres magasságban fog húzódni.
Kattints a képre a galéria megnyitásához!
A kínai mérnököknek alapvetően nem a rekordhajszolás volt a céljuk, hanem az, hogy a környéken élők életét megkönnyítsék. Eddig ugyanis a völgyet csak egyórás úton lehetett megkerülni, ez azonban percekre rövidül a hídnak köszönhetően. Persze ha már egy mérnöki műalkotás segítségével oldják meg mindezt, a kínaiak nem is restek ezt kihasználni.
A híd így nem csupán egy közlekedési műtárgy lesz, hanem egy turistacsalogató látványosság is. Itt nyílik majd a világ legnagyobb bungee jumping-helye az extrémebb szórakozás kedvelőinek, aki pedig csak enyhe adrenalinemelkedésre vágyik, annak elég lesz az üvegpadlós szakaszra merészkedni, és ott lenézni a több száz méteres mélységbe. A turistákról emellett a híd egyik pillérébe épített kávézó és bár fog gondoskodni, melyet üvegfalú lifttel lehet majd megközelíteni.
Minderre persze nem kerül sor a hivatalos átadás előtt. Ennek tervezett dátuma 2025. június 30. Kiindulva abból, hogy az építést vezető egyik főmérnök elmondása szerint az átkelő már 95 százalékban kész, vélhetően valóban nem kell sokat várni az ilyesfajta élménygyűjtésre.