
Számos változatát láttuk már felbukkanni az elmúlt évtizedekben a számítógépekhez készített egereknek. Voltak közülük, melyek kisebb-nagyobb sikereket el is értek, de ezek sem voltak igazán formabontóak, a hagyományos külalakú változatok egyszerűen letaszíthatatlanok a trónról.
Voltak ötletek, melyek ezen igyekeztek változtatni, de mint mindennapjainkban láthatjuk, nemigen terjedt el más a hagyományos eszközökön, valamint az érintőpadon kívül. Most a Meta fejlesztői azok, akik úgy gondolják, hogy az ő ötletük válthatja le az egeret, sőt, nem csak azt.
Karkötőre hasonlító kütyüjüket már 2019 óta fejleszti egyik részlegük, és alapvetően a kiterjesztett valóság egyszerűbb kezeléséhez szánták az eszközt. Nos, a nagyszabású elképzeléseket láthatóan jegelte a világ, a karperec fejlesztése azonban nem állt meg, az ugyanis megállhatja a helyét önállóan is.
De mit is tud az eszköz? A dolog lényegében lehetővé teszi, hogy gesztusvezérléssel irányítsa, kezelje elektromos kütyüjét, akár kütyüjeit a felhasználó. A karperec tele van szenzorokkal, ezek figyelik a kéz, az izmok mozgását, és digitális jelekké alakítják. Nem csak a kattintást fogja fel az eszköz, hanem a csippentést, a lapozást, az érintést, de a levegőben kézírást imitálva, percenként átlagosan 20,9 szót is beírhatunk egy szövegszerkesztőbe úgy, hogy egy billentyűt sem ütöttünk le. Ez a 20,9-es érték egyébként elég jó szám, főleg, ha azt nézzük, hogy a mobilos billentyűzeten 36 szó/perc az, amit nagy átlagnak tekintenek.
A rendszer lényegében bárki számára hasznos lehet, de leginkább azoknak lehet valódi szüksége ilyenekre, akiknek valóban megkönnyítené az eszközhasználatot egy ilyen karperec, legyen szó izomgyengeség vagy más végtagprobléma miatt mozgáskorlátozott emberekről. Arról egyelőre nincs szó még, hogy az eszközt bemutassák a nyilvánosság előtt.